Inwestycja obejmie osiem budynków 7- i 5-kondygnacyjnych, w których zaprojektowano 469 mieszkań i ponad 500 miejsc parkingowych, z czego blisko 450 w garażach podziemnych. W parterach trzech budynków znajdą się lokale usługowe.

W OTOCZENIU ZIELENI

Wokół budynków znajdą się sprzyjające odpoczynkowi powierzchnie zielone. Projekt przewiduje nasadzenia 50 drzew liściastych. Klony, buki, robinie akacjowe i wiśnie piłkowane o pięknych bladoróżowych kwiatach cieszących oko już od początku wiosny. Ponadto na terenie inwestycji zasadzonych zostanie jeszcze ponad 8 000 krzewów liściastych. Pośród nich 4 000 krzewów iglastych oraz trawy ozdobne. Zieleń dopełnią łąki kwietne z nasadzeniem lawendy.

UDOGODNIENIA

lokalizacja osiedla z placem zabaw

przedszkole na terenie osiedla


osiedle przyjazne dzieciom

dwa place zabaw


osiedle z windami

windy w każdym budynku


osiedle z parkingiem podziemnym

500 miejsc postojowych, w tym 450 w garażu podziemnym


osiedle ze stacją ładującą auta

2 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych o mocy do 3,7 kW


osiedle z miejscem dla rowerów

514 miejsc dla rowerów


osiedle z komórkami lokatorskimi

komórki lokatorskie w  podpiwniczeniu i na  kondygnacjach  nadziemnych

Całość  (teren A – pierwszy etap inwestycji oraz teren B – drugi etap inwestycji) składa się z trzech warstw urbanistycznych. Pierwsza to budynki zabytkowe: poczta, hala i kotłownia. W północnej części drugiej warstwy dominuje zieleń, a południowej – nawierzchnia  z  historycznej kostki  granitowej. Trzecia warstwa to połączone ze sobą place. Do Placu Publicznego prowadzi szeroka brama zabytkowego budynku. To przedsionek dla sklepów i usług, planowanych w  zabytkowej hali. Sercem osiedla będzie Plac Centralny o charakterze rekreacyjnym. Trzeci plac został zaplanowany jako teren zielony.

OSIEDLE BEZ BARIER

Osiedle będzie przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W budynkach są windy, a wejścia znajdują się na poziomie terenu lub mają zewnętrzne pochylnie. Rozwiązania techniczne, kolorystyczne i materiałowe utwardzonych nawierzchni,  ławki, leżaki parkowe, stojaki i inne elementy infrastruktury zewnętrznej pozwalają na bezpieczne korzystanie z przestrzeni osiedla przez osoby niewidome i niedowidzące.